icon

Magni5

Magni5 resmi websitesidir.

0850 840 89 99

Ankara

Güv enle için

Sağlığınız için

Güvenle için...

Tüm Platformlarda

Tüm platformlardan satın alabilirsiniz...

5 Etkili Formül

Türkiye'de ilk kez 5 farklı magnezyum formülü tek kapsülde

3 aylık kullanım

3 aylık kullanım için 1 kutusu 90 bitkisel kapsül

bakanlık onaylı

Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı

200 mg magnezyum

Tek kapsülde 200 mg elementel magnezyum

sertifikalar

Magni5'in Helal, GMP ve ISO Sertifikaları
Magnezyum, güncel araştırmalara göre 800’e yakın enzimin çalışmasına katkıda bulunmaktadır. Bunlardan 600 tanesini hızlandırırken, 200 tanesinin ise aktifliğini artırır. (1) 

Dünyanın her yerinde yüksek oranda magnezyum eksikliği bulunmaktadır.
 
Vücuttaki eksiklik, genelde tek bir yerde olmadığı için Magni5’te farklı dokulara etki etme potansiyeline sahip kombine form tercih edilmiştir.
 
Magnezyum, gıda takviyelerinde organik ve inorganik formlar halinde yer alabilmektedir.
 
Üründe; 5 farklı magnezyum formu bulunmaktadır. Ürünümüzde, emilimi ve yararlanımı en yüksek olan 4 çeşit organik formun yanında, 1 de inorganik formu bulunmaktadır. Magni5, yüksek emilim ve düşük yan etki potansiyeli mevcuttur.

Magni5; magnezyum bisglisinat, magnezyum taurat, magnezyum sitrat, magnezyum malat ve magnezyum oksit formlarını içermektedir.

Helal sertifikası ve dünyada kabul edilen ilaç üretiminde en yüksek kalite olarak bilinen GMP (Good Manufacturing Practice, İyi Üretim Uygulamaları) sertifikaları bulunmaktadır. Ayrıca ISO 22000:2018 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) ve ISO 9001:2015 (Kalite Yönetim Sistemi) belgeleri de mevcuttur.
 
Magni5; şekersiz, glutensiz, laktozsuz, tatlandırıcısız, koruyucusuz, parabensiz, renklendiricisiz, soyasız, GDO’suz ve titanyum dioksitsizdir.
 
img
shape

MAGNİ5 HİKAYESİ

Dr. Mustafa ÜYE

“İnsanlara en hızlı destek olabilecek, en etkili mineral, kayıp mineral olarak bilinen magnezyumdur. Magnezyum Hareketi’ni başlattıktan sonra binlerce kişi hangi ürünü kullanması gerektiğine dair sorular sordu. Piyasada bulabildiğim etkili ürünleri önersem de bunlar tam olarak ihtiyaca uygun formüller değildi. Her etki için farklı magnezyum formu kullanmak ise maliyetleri artırıyordu. Yıllardır üzerinde çalıştığım ve en ince ayrıntısına kadar odaklandığımız bir ürün ortaya çıktı. Okuduğum yüzlerce araştırma, yaptığım gözlemler ve aldığım binlerce geri bildirimle formülize ettik. Türkiye’de ilk 5 etkili magnezyum formunu içeren bir ürün hazırlandı. Ürünün formülünden, içeriğinin temizliğine ve ambalajına kadar titiz bir üretim aşaması sürdü. Kutuyu elinize aldığınız ilk anda bunu siz de hissedeceksiniz. Bağırsaktan emilimi artırması için D vitamini ilave edildi, bağırsaktan emilen magnezyumun hücrelere daha iyi geçebilmesi için de B6 vitamini eklendi. Kullanıcıların en verimli şekilde faydalanabilmesi için bir kapsüle 200 mg elemental magnezyum sığdırmayı başardık. Böylece Magni5 ile magnezyum takviyelerinin en büyük problemi olan, yutma sorunu da ortadan kalktı. Tüm dünyaya ihraç edilecek ürünümüz için uluslararası bir isim olması dolayısıyla Magni5 (MagniFive) ismi seçilmiş ve tescillenmiştir.” Dr. Mustafa ÜYE

649.00
img
shape

D vitamini ilaveli

Vitamin D3, 1000 IU (25 mcg)

Ağızdan alınan magnezyumun, vücutta emilimi bağırsaklar tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden bağırsaklardan iyi emilmesi gerekmektedir. (1) D vitamini, magnezyumun bağırsaklardan daha iyi emilimini sağlayabilir. (2) Magnezyum ve D vitamininin birlikte kullanımı, vücutta sinerjistik etki ile her ikisinin de etkisini artırmaktadır. (3) Bu amaçla ürünümüze D vitamini eklenmiştir. Bağırsaklardan iyi emilen bu magnezyumun, hücrelerin içine girmesi gerekmektedir.

649.00
img
shape

B6 VİTAMİNİ İLAVELİ

Vitamin B6 (Piridoksal 5-fosfat) P5P (10 mg)

B6 vitamini, magnezyumun hücre içine daha kolay girmesini sağlamaktadır. (4) Ayrıca B6 vitamini ilaveli magnezyum takviyeleri daha iyi etki gösterebilmektedir. (5) Bu amaçla ürünümüze, B6 vitamini de ilave edilmiştir. Ürünümüz, magnezyumun bağırsaklardan hem iyi emilimi hem de hücrelere girişi için gerekli vitaminleri de barındırmaktadır.

649.00
shape
shape
shape

T. C. Tarım ve Orman Bakanlığı'na göre üründeki Magnezyum, B6 vitamini ve D vitaminin vücuda katkıları resmi kaynaklara göre şu şekildedir: (6)

 • Yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.
 • Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
 • Normal psikolojik işlevlere katkıda bulunur.
 • Sinir sisteminin normal işleyişine katkıda bulunur.
 • Normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.
 • Elektrolit dengesine katkıda bulunur.
 • Normal kas fonksiyonuna katkıda bulunur.
 • Normal protein sentezine katkıda bulunur.
 • Normal dişlerin korunmasına katkıda bulunur.
 • Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
 • Hücre bölünmesinde görevi vardır.
 • Normal dişlerin korunmasında katkıda bulunur.
 • Normal kas fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.
 • Normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.
 • Normal kan kalsiyum düzeyine katkıda bulunur.
 • Kalsiyumun ve fosforun normal emilimine/kullanımına katkıda bulunur.
 • Yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.
 • Normal kırmızı kan hücreleri oluşumuna katkıda bulunur.
 • Normal protein ve glikojen metabolizmasına katkıda bulunur.
 • Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
 • Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
 • Normal protein ve glikojen metabolizmasına katkıda bulunur.
 • Normal homosistein (kalp damar hastalıkları riski açısından ilk belirti veren göstergelerdenden) metabolizmasına katkıda bulunur.
Magnezyum ve B6 vitaminin, adet öncesi sendromunun semptomlarındaki şiddeti azalttığı gösterilmiştir. (7)
Doğum ve jinekolojide de magnezyum yaygın olarak kullanılmaktadır. Hamilelik sırasında magnezyum takviyesi, anne sağlığını ve fetal sonucu iyileştirdiği için gerekli görünmektedir. Magnezyum takviyesi, erken doğum ve vajinal kanama görülme riskini azaltır. Erken doğum riskini %8,2’den %2,8’e getirerek önemli derecede düşürmüştür. Farmakolojik dozlarda intravenöz magnezyum uygulaması, preeklampsi ve eklampside hala terapötik temeldir. Jinekolojide magnezyum, adet öncesi ruh hali değişikliklerini hafifletir ve dismenoreyi (adet ağrısını) hafifletir. (8) Gebelik durumunda kullanmadan önce kesinlikle hekiminize danışmalısınız!
 
Şiddetli stresi olan deneklerle yapılan bir çalışmada, B6 vitamini ile birlikte magnezyumun daha fazla yarar sağladığı gösterilmiştir. (9)

Merak Edilenler

Magnezyumun fazlası böbreklerden atılmaktadır. Böbrek rahatsızlığı olmayanlar güvenle kullanabilir. (1) Aşırı dozda magnezyum alımı, ishal ve mide rahatsızlığına sebep olabilir.
 
B6 vitamini vücutta depolanmaz, fazlası vücuttan atılmaktadır.
 
D vitamini için günlük olarak ürünümüzdeki miktarın (1000 iü) 10 katı olan, 10000 iü doza kadar herhangi bir yan etki bildirilmemiştir. (10)
 
İlk kullanımda magnezyum, birkaç gün ishal yapabilir. Sonrasında bu durumun düzelmesi beklenir. Eğer birkaç günden uzun sürerse, ürünü kullanmayın ve hekiminize başvurunuz.
 
Doğal magnezyum kaynakları; yeşil yapraklı sebzeler ve kuruyemişlerdir. Doğal kaynaklar, gıda takviyesine göre daha etkili sonuçlar vermektedir. Yeterli alım olmaması durumunda, gıda takviyeleri ile günlük beslenme desteklenebilir.
 
Magnezyum kullanımı, birkaç haftada eksik olan magnezyumu yerine koymak üzerine planlanmalıdır. Ağrı kesiciler gibi çok hızlı etki mekanizmasına sahip değildir. Bu yüzden yaklaşık 3 aylık bir kullanım ile depoları yeterince doldurmak gerekebilir.

5 Etkili Form Özellikleri

Glisin amino asidi ile magnezyumun birleşimi sonucu oluşur. 
 
Kolayca emilir ve sakinleştirici özelliklere sahip olabilir. Anksiyete, depresyon, stres ve uykusuzluğun azaltılmasına yardımcı olabilir. (11) 
 
Glisin, merkezi sinir sisteminde çok önemli bir nörotransmitterdir ve gıda alımı kontrolü, davranış ve vücut homeostazı gibi hayati süreçler üzerinde hem engelleyici hem de uyarıcı etkilere sahiptir. Antioksidan, antiinflamatuar ve immünomodülatör (bağışıklık dengeleyici) aktiviteler dahil olmak üzere periferik ve sinir dokusunda birçok işlevi vardır. (12)
Taurin amino asidi ile magnezyumun birleşimiyle oluşur. 
 
Sinir hücrelerini dengeleyici ve koruyucu etkilere sahip olduğuna inanılan taurin, merkezi sinir sisteminde bolca bulunmaktadır. Nöronların korunması için beyin interstisyel sıvısında taurin düzeylerinin arttığı gösterilmiştir. Ek olarak taurin, glisin reseptörünü aktive ederek bir anksiyete (kaygıyı) azaltıcı etkiyi sağlayabilir (12) 
 
Araştırmalar yeterli miktarda taurin ve magnezyum alımının, kan şekerini düzenlemede rol oynadığını göstermektedir. Bu form, sağlıklı kan şekeri seviyelerini destekleyebilir. (13) 
 
Magnezyum ve taurin, sağlıklı tansiyonu (kan basıncını) destekleyebilir. (14)
Sitrik asit ile magnezyumun birleşimiyle oluşur. 
 
Sitrik asit, turunçgillerde bol miktarda bulunan zayıf bir organik asittir ve tüm dokularda enerji üretimi için temeldir. Vücudun genel enerji seviyesini artırabilir. Yüksek doz magnezyum sitratın migren ataklarına karşı koruduğu bildirilmiştir. (12) 
 
Magnezyum sitrat, diğer formlara göre daha iyi emilebilir ve yararlanılabilir bir formdur. (15)
Malik asit bir meyve asidi türü olup, pek çok meyve sebzede bulunur. 
 
Magnezyum malat, bazen fibromiyalji ve kronik yorgunluk sendromu ile ilişkili semptomlar için tavsiye edilir. (16).
 
Kaslar tarafından daha iyi yararlanılabilir bir magnezyum formudur.
İnorganik formdadır ve vücuttaki emilimi iyi değildir.

Japonya’da kronik kabızlığı olan hastalarla yapılan kanıt düzeyi yüksek randomize kontrollü bir araştırmada, magnezyum oksitin hafif ve orta şiddetteki kabızlıkta etkili olduğu ve kalın bağırsaktaki geçiş sürecini hızlandırdığı gösterilmiş. (19)
 
Bu yüzden bağırsaklardan dışarı atılır ve kabızlık durumlarında takviye olarak kullanılabilir. (17)
 
Araştırmalar magnezyum oksidin, migrene bağlı baş ağrısını azalttığını göstermiştir. (18) 
 
Pek çok magnezyum kombinasyonu içeren ürün, emilimi kötü olduğu için oksit formülünü içermezken; Magni5 içerisinde oksit formu da ilave edilmiştir. Böylelikle kabızlık problemi olanlara daha fazla destek olan bir ürün ortaya çıkarıldı.
800

800 enzim

800 enzim çalışmasına katkı
10000+

müşteri

10000'den fazla memnun kullanıcı
96%

memnuniyet

%96 kullanıcı memnuniyet oranı

5 Etkili formül

magni5 içeriği

200 mg elemental magnezyum

Magnezyum Bisglisinat (283,761 mg), Magnezyum Malat (289,526 mg), Magnezyum Sitrat (308,757 mg), Magnezyum Taurat (336,474 mg), Magnezyum Oksit (82,914 mg)

10 mg vitamin b6

Hücrelerde daha iyi emilim için B6 vitamini ilaveli

25 mcg Vitamin D3

Bağırsaktan daha iyi emilim için D vitamini ilaveli. Vitamin D3, 1000 IU (25 mcg)

3 aylık kullanım için

1 kutuda 90 adet bitkisel kapsül ve hijyenik blister ambalaj

Türkiye'nin 5 etkili formülü

nasıl hazırlandı?

 • Helal serfifikalı
 • Dünyada ilaç üretiminde kabul edilen en yüksek kalite olarak bilinen GMP (Good Manufacturing Practice, İyi Üretim Uygulamaları) sertifikalı
 • ISO 22000:2018 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi) belgesi
 • ISO 9001:2015 (Kalite Yönetim Sistemi) belgesi
 • Titanyum dioksit içermez
 • Renklendirici içermez
 • Tatlandırıcı içermez
 • Koruyucu içermez
 • Paraben içermez
 • Gluten içermez
 • Laktoz içermez
 • Şeker içermez
 • Soya içermez
 • GDO içermez

Magni5

takviye paketleri

1 Kutu

Magni5

(1 x 90 bitkisel kapsül)

₺649

Tek
kutu

✓ En İyi Fiyat

3 KUTU

magni5

(3 x 90 bitkisel kapsül)

₺1947

3
Kutu

Sağlık Profesyonelleri Öneriyor​

Doktor, eczacı ve diyetisyenler...

"Magni5’te ilk defa hepsi bir arada bir gıda takviyesi gördüm. Bu takviyeyi günde 2 tane aldım, daha önce de magnezyum takviyesi kullanmıştım. Burada en önemli faktör hissedilebilir şekilde ilk günden itibaren bi sakinlik ve huzur olması, yani gerçekten nöromusküler irritabiliteyi ortadan kaldırması... Kabızlık, diz ağrıları, yorgunluk şikayetlerimde belirgin bir düzelme oldu. Ayrıca vit D ile emilimin artırılması B6 vitamini ilede hücre içine giriminin sağlanması çok akıllıca tebrikler."

Op. Dr. İsmail BİRİ

"Gayet memnunum. Hangi magnezyum diye düşünmeden, tüm formları bir arada bulundurduğu için tercih ettim, magnezyumun tüm faydalarına bir kapsülle ulaşabilmek çok pratik ve güzel… Hastalarıma da tavsiye ediyorum."

Dr. Mehtap VATANSEVER

“Magni5’in içeriğini gördüğümde çok heyecanlandım. İstediğimiz tüm formlar bir aradaydı. Danışanlarıma tavsiye etmeden önce 2 ay kadar bizzat kullanarak etkilerini gözlemledim. Çok daha iyi bir bağırsak sağlığı, egzersiz tempom için kas gevşetici özelliği benim deneyimlediğim öne çıkan etkileri oldu. Her danışanıma tavsiye ettiğim magnezyum takviyesi için artık oldukça zengin içerikli bir alternatifim var.“

Dyt. Alican DEMİROĞLU

"Magnezyum kullanımının ne kadar önemli olduğunu hastalarıma anlatırken, hepsi bir arada olsa ne kadar iyi olur derken D vit ve B6 vitaminini de içeren bir takviye edici gıda çıktığını duyunca gerçekten çok mutlu oldum. Son 1 aydır kullanıyorum, şükürler olsun enerjime enerji kattı. Hastalarımdan da çok güzel dönüşler aldım, kiminin uyku kalitesi arttı, kiminin ağrıları azaldı...."

Ecz. Senem DEVECİ

Magni5 Kullanımı: Nasıl Kullanılır?

11 yaş ve üzeri için uygundur. Aç karna kullanmak, mide bulantısına yol açabilir. Doktorunuzun tavsiyesine göre miktar azaltılıp, arttırılabilir.

Hijyenik olması için blister olarak üretilmiştir, her birini tek kullanımlık alabilirsiniz. 

Magnezyumu, sabah ve akşam olmak üzere iki kez kullanmaya göre tek seferde aynı dozu almak, etki gücünü artırmaktadır. Magnezyum, piyasada genel olarak 100 mg’lık kapsüller halinde mevcuttur. Magni5’in tek kapsülü ise 200 mg haline getirilerek etki gücü artırıldı.

Magni5 Kullanıcı Yorumları

"Birçok diyetisyenin önerdiği kompleks bir ürün. İki haftadır kullanıyorum, çok memnunum."

Gökhan A.

"Sizden aldığım ürünlerle, yükselmeyen kan değerlerim yükseldi."

Emine A.

"Annem de ben de daha dinciz, teşekkürler."

Ebru Ö.

"Şimdilik iyi, şeker krizlerime iyi geldi."

Emin İ.

Satış noktaları

İSTANBUL

Dr. Mehtap VATANSEVER Kliniği / Başakşehir

📍 Bahçeşehir 1.Kısım, Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi, Ilgaz Adası 1, Villa 3, No:4, 34488 Başakşehir/İstanbul
 0532 566 44 42

Dr. Yunus Emre Karatutlu Kliniği / Şişli

📍 Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad. Alp Palas Apt. No:121-123, D:6 Şişli/İstanbul
 0532 617 94 77

ANKARA

Gençtoy eczanesi / Çankaya

📍Oğuzlar Mah. Barış Manço Cad. No:17/E Balgat Çankaya/Ankara
0312 326 26 87

Prof. Dr. Mustafa KIRAÇ Kliniği / Çankaya

📍Kızılırmak Mah. 1443. Cadde No: 25 B Blok Daire 101 (1071 Plaza) Çankaya/Ankara
0312 512 77 11

Mavi Düş Eczanesi / Çankaya

📍Kızılırmak Mahallesi, 1450 Sokak No:18/75 Çukurambar - Çankaya / Ankara (Özel Koru Hastanesi yanı)
0312 514 00 88

Senem Eczanesi / Sincan

📍Mareşal Çakmak Mahallesi, Yavuz Sokak No:69/A, Sincan/Ankara
0312 276 19 20

Akınsoy Eczanesi / Keçiören

📍 Etlik Mahallesi, Altıyol Sokak No:10/A, 06010 Keçiören/Ankara
 0312 326 00 81

Özgür Medikal / Keçiören

📍 Aşağı Eğlence Mahallesi Gn. Dr. Tevfik Sağlam Caddesi, Etlik Ticaret Merkezi, D: 63/115, 06010 Keçiören/Ankara
0532 471 18 89

nevşehir

DERMAN Eczanesi / MERKEZ

📍 Milli İrade Caddesi No:22/F Merkez/Nevşehir
 0384 213 84 84

ZONGULDAK

Öztürk Eczanesi / Alaplı

📍 Hükümet Caddesi, No: 5/A, Alaplı/Zonguldak
 0372 378 08 81

Sık Sorulan Sorular

Tarım Bakanlığı’nın aşağıdaki linkinden, tüm takviyelerin ruhsatlarını sorgulatabilirsiniz.
 
Açılan linkte “Ürün Adı” bölümüne “Magni5″ yazdığınızda, ruhsat onayını ve numarasını inceleyebilirsiniz.
 
Magni5 Bakanlık Onayı Kontrol
Yasalara göre gıda takviyelerinin hepsi, 11 yaş ve üzeri için uygundur. 11 yaş ve üzeri, erişkin miktarlarını kullanabilir.

İlk üretilen ürünler, 2026 Kasım ayına kadar 3 yıl boyunca kullanılabilir. Devamlı üretim gerçekleştiği için piyasadaki tüm ürünlerin 3 yıl raf ömrüne sahiptir. Son üretim 2023 Kasım ayında olmuştur.

1 Kapsül İçeriği

 • Magnezyum Bisglisinat (283,761 mg)
 • Magnezyum Malat (289,526 mg)
 • Magnezyum Sitrat (308,757 mg)
 • Magnezyum Taurat (336,474 mg)
 • Magnezyum Oksit (82,914 mg)
 • Vitamin B6 (Piridoksal 5-fosfat) P5P (10 mg)
 • Vitamin D3, 1000 IU (25 mcg)

  * Elementel Magnezyum miktarı: 200 mg
  * Günlük Beslenme Referans Değeri: %53.33

 • Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın.
 • Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.
 • İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
 • Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.
 • İlaç değildir!
 • (1) De Baaij JH, Hoenderop JG, Bindels RJ. Magnesium in man: implications for health and disease. Physiol Rev. 2015;95(1):1-46. doi:10.1152/physrev.00012.2014
 • (2) Hardwick LL, Jones MR, Brautbar N, Lee DB. Magnesium absorption: mechanisms and the influence of vitamin D, calcium and phosphate. J Nutr. 1991;121(1):13-23. doi:10.1093/jn/121.1.13
 • (3) Dai Q, Zhu X, Manson JE, et al. Magnesium status and supplementation influence vitamin D status and metabolism: results from a randomized trial. Am J Clin Nutr. 2018;108(6):1249-1258. doi:10.1093/ajcn/nqy274
 • (4) Boylan LM, Spallholz JE. In vitro evidence for a relationship between magnesium and vitamin B-6. Magnes Res. 1990;3(2):79-85.
 • (5) De Souza MC, Walker AF, Robinson PA, Bolland K. A synergistic effect of a daily supplement for 1 month of 200 mg magnesium plus 50 mg vitamin B6 for the relief of anxiety-related premenstrual symptoms: a randomized, double-blind, crossover study. J Womens Health Gend Based Med. 2000;9(2):131-139. doi:10.1089/152460900318623
 • (6) Gıda, TC Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği. Resmi Gazete, 26, 2007-29960.
 • (7) Ebrahimi E, Khayati Motlagh S, Nemati S, Tavakoli Z. Effects of magnesium and vitamin b6 on the severity of premenstrual syndrome symptoms. J Caring Sci. 2012;1(4):183-189. Published 2012 Nov 22. doi:10.5681/jcs.2012.026
 • (8) Dai Q, Zhu X, Manson JE, et al. Magnesium status and supplementation influence vitamin D status and metabolism: results from a randomized trial. Am J Clin Nutr. 2018;108(6):1249-1258. doi:10.1093/ajcn/nqy274
 • (9) Pouteau E, Kabir-Ahmadi M, Noah L, et al. Superiority of magnesium and vitamin B6 over magnesium alone on severe stress in healthy adults with low magnesemia: A randomized, single-blind clinical trial. PLoS One. 2018;13(12):e0208454. Published 2018 Dec 18. doi:10.1371/journal.pone.0208454
 • (10) Balvers MG, Brouwer-Brolsma EM, Endenburg S, de Groot LC, Kok FJ, Gunnewiek JK. Recommended intakes of vitamin D to optimise health, associated circulating 25-hydroxyvitamin D concentrations, and dosing regimens to treat deficiency: workshop report and overview of current literature. J Nutr Sci. 2015;4:e23. Published 2015 May 25. doi:10.1017/jns.2015.10
 • (11) Vink R, Nechifor M, editors. Magnesium in the Central Nervous System [Internet]. Adelaide (AU): University of Adelaide Press; 2011. PMID: 29919999.
 • (12) Ates M, Kizildag S, Yuksel O, Hosgorler F, Yuce Z, Guvendi G, Kandis S, Karakilic A, Koc B, Uysal N. Dose-Dependent Absorption Profile of Different Magnesium Compounds. Biol Trace Elem Res. 2019 Dec;192(2):244-251. doi: 10.1007/s12011-019-01663-0. Epub 2019 Feb 13. PMID: 30761462.
 • (13) ELDerawi WA, Naser IA, Taleb MH, Abutair AS. The Effects of Oral Magnesium Supplementation on Glycemic Response among Type 2 Diabetes Patients. Nutrients. 2018 Dec 26;11(1):44. doi: 10.3390/nu11010044. PMID: 30587761; PMCID: PMC6356710.
 • (14) Zhang X, Li Y, Del Gobbo LC, Rosanoff A, Wang J, Zhang W, Song Y. Effects of Magnesium Supplementation on Blood Pressure: A Meta-Analysis of Randomized Double-Blind Placebo-Controlled Trials. Hypertension. 2016 Aug;68(2):324-33. doi: 10.1161/HYPERTENSIONAHA.116.07664. Epub 2016 Jul 11. PMID: 27402922.
 • (15) Walker AF, Marakis G, Christie S, Byng M. Mg citrate found more bioavailable than other Mg preparations in a randomised, double-blind study. Magnes Res. 2003 Sep;16(3):183-91. PMID: 14596323.
 • (16) Ferreira I, Ortigoza Á, Moore P. Magnesium and malic acid supplement for fibromyalgia. Medwave. 2019 May 28;19(4):e7633. Spanish, English. doi: 10.5867/medwave.2019.04.7632. PMID: 31150373.
 • (17) Morishita D, Tomita T, Mori S, Kimura T, Oshima T, Fukui H, Miwa H. Senna Versus Magnesium Oxide for the Treatment of Chronic Constipation: A Randomized, Placebo-Controlled Trial. Am J Gastroenterol. 2021 Jan 1;116(1):152-161. doi: 10.14309/ajg.0000000000000942. PMID: 32969946.
 • (18) Wang F, Van Den Eeden SK, Ackerson LM, Salk SE, Reince RH, Elin RJ. Oral magnesium oxide prophylaxis of frequent migrainous headache in children: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. Headache. 2003 Jun;43(6):601-10. doi: 10.1046/j.1526-4610.2003.03102.x. PMID: 12786918.
 • (19) Mori S, Tomita T, Fujimura K, et al. A Randomized Double-blind Placebo-controlled Trial on the Effect of Magnesium Oxide in Patients With Chronic Constipation. J Neurogastroenterol Motil. 2019;25(4):563-575. doi:10.5056/jnm18194